جاذبه های گردشگری فلورانس

>> جاذبه های گردشگری فلورانس :

اگر بخواهيم شهر فلورانس را در دو كلمه خلاصه كنيم، آن كلمات « هنر و زيبايي» است. شهر فلورانس همواره مهد هنرمندان مطرح بوده است.  فلورانس بدون تردید یکی از زیباترین شهرهای دنیا و یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای علاقه مندان به تور اروپا و تور فلورانس  است. فلورانس بسیار زیبا و خوش آب و هوای فلورانس که درشمال ایتالیا واقع شده است و هم اکنون پایتخت ناحیه ی توسکانی ایتالیا می باشد شهر فلورانس از سال 1865 تا 1870 پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده‌است، یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. چیزی که فلورانس  را ازبقیه ی شهرهای ایتالیا جذاب تر می سازد این است که ازمیلان زیباتر، جاهای دیدنی آن از رم بیشتر وغذاهای آن از ونیز خوشمزه تر است. انواع هنر به‌ ویژه  هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که فلورانس  را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری اروپا تبدیل کرده‌است. ساختمان های مشهوری که درشهرهای ایتالیا وجود دارند قدرت رقابت با معماری بی نظیر فلورانس را ندارند. گردشگران در فلورانس می توانند یکی از شگفت انگیزترین معماری های اروپا را به تماشا بنشینند. درادامه مطلب به معرفی چند عمارت که در فلورانس قراردارندو از معماری بی نظیری برخوردارند ، می پردازیم.فلورانس به دلیل حفظ بافت قدیمی اش همواره یکی از قابل توجه ترین شهرهای اروپا از دید گردشگران  تور فلورانس  بوده است. در سده‌های میانه فلورانس کانون بازرگانی و امور مالی اروپا بوده و بعدها رنسانس ایتالیا از این شهر آغاز شد. خاندان مدیچی سال‌های طولانی در شهر فلورانس فرمانروایی داشتند.انواع هنر به‌ویژه هنر معماری و تندیسگری در شهر فلورانس جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد به طوری که این شهر را به یکی از مهم‌ترین مراکز هنری برای گردشگران تور فلورانس و اروپا تبدیل کرده‌است.

>> موزه فلورانس :

فلورانس شهر موزه‌ها، آثار هنری و گالری‌های نقاشی است. یکی از موزه‌هایی که دیدنش همیشه توصیه می‌شود، گالری اوفیتسی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین موزه‌های نقاشی دنیاست. تعداد آثار و تنوع سبک‌های نقاشی موزه گیج‌کننده است و ساختمان بسیار زیبایی دارد. موزه‌ی آکادمیا، خانه‌ی مجسمه‌ی معروف داوود، شاهکار میکل‌آنژ است. تندیس مرمری داوود از شاهکارهای هنری عصر رنسانس محسوب می‌شود و آن‌قدر بی‌نظیر است که گردش‌گران زیادی را به گالری آکادمیا می‌کشاند. دو بدل از این مجسمه در دو جای دیگر شهر نیز وجود دارد .به گردشگرانی که به تور فلورانس رفتند و علاقه مند به آثار هنری هستند دیدن از این موزه را از دست ندهند.

 

فلورانس| موزه فلورانس |ویزا شینگن| اروپا|

 

>> کلیسای سانتا ماریا فلورانس :

 کلیسا سانتا ماریا فلورانس در سال 1626 بنا شده است.برادر پاپ، آنتیو نیو در سال 1631 دستور داد تا جسد های راهبه های کبوشی را از خاک بیرون آورند و به غار(گورستانی) که در زیر این کلیسا قرار دارد، انتقال دهند.آنها استخوان مرده ها را در طول دیوار قرار می دادند و از آن پس راهبه ها مرده های خود و همچنین مرده های فقیر را به آنجا می بردند .در آن زمان این کلیسای کاتولیک ها اجازه داده بود اجساد راهبه ها رادر داخل و زیر کلیسا دفن کنند.این قبرستان (محل نگه داری استخوان مردگان) شامل 4000 اجساد راهبه بین سالهای 1500-1870 می باشد. این قبرستان به پنج کلیسای کوچک تقسیم می شود که دیواره های آن با استخوان های مردگان تزئین شده وحتی بعضی از اجساد سالم را لباس پوشانده اند و این نمونه ای از یک آثار هنری ترسناک در طراحی این پنج کلیسا می باشد. در یکی از این کلیسا ها جملات(ما اینجا چکار می کنیم؟،ما کیستیم؟ما تنها یکبار در این جهان زندگی می کنیم) به سه زبان نوشته شده است.

فلورانس| موزه فلورانس |ویزا شینگن| اروپا| کلیسا سانتا ماریا فلورانس |

 

>> گالری یوفیزی (Uffizi) و گالری آکادمیا فلورانس (Accademia) :

گالری یوفیزی فلورانس ازجمله مکان های پرطرفدار فلورانس است که مجسمه داوود درآن نگهداری می شود . در موزه یوفیزی آثارهنرمندانی چون میکل آنژ و داوینچی وهمچنین برخی از آثار جیوتو (Giotto) یکی از معروف ترین نقاشان دوره رنسانس نیز در این موزه ها نگهداری می شود.

فلورانس| موزه فلورانس |ویزا شینگن| اروپا| کلیسا سانتا ماریا فلورانس |گالری یوفیزی|

 

>> میدان میکل آنژ فلورانس :

 میدان میکل آنژ فلورانس دربالای تپه ای قرارگرفته است که مشرف به شهر فلورانس است و ازآن می توان تمام فلورانس را دید.

 

فلورانس| موزه فلورانس |ویزا شینگن| اروپا| کلیسا سانتا ماریا فلورانس |گالری یوفیزی| میدان میکل آنژ فلوراس |

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به فلورانس و اخذ ویزای شینگن  با ما تماس بگیرید.

شهر بسیار زیبا و توریستی فلورانس یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیاست. این شهر مرکز ناحیه‌ی توسکانی می‌باشد و در ایتالیایی به آن فیرنتزه نیز می‌گویند. فلورانس در حقیقت جزیره ای است که در شمال شرقی ایتالیا قرارگرفته است.این شهر از سال ۱۸۶۵ تا سال ۱۸۷۰ میلادی به مدت پنج سال پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده است. هنر در فلورانس جایگاه والا و پراهمیتی دارد به‌گونه‌ای که این شهر به سبب هنرهای مجسمه‌سازی و معماری ساختمان‌هایش از مراکز اصلی هنر معماری در قاره ی اروپا به شمار می‌رود. این شهر بیش از چهل موزه و نگارخانه‌ی پربازدید دارد. - See more at: http://7tara.com/%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3/#sthash.rH7yT0pL.dpuf

شهر بسیار زیبا و توریستی فلورانس یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیاست. این شهر مرکز ناحیه‌ی توسکانی می‌باشد و در ایتالیایی به آن فیرنتزه نیز می‌گویند. فلورانس در حقیقت جزیره ای است که در شمال شرقی ایتالیا قرارگرفته است.این شهر از سال ۱۸۶۵ تا سال ۱۸۷۰ میلادی به مدت پنج سال پایتخت پادشاهی ایتالیا بوده است. هنر در فلورانس جایگاه والا و پراهمیتی دارد به‌گونه‌ای که این شهر به سبب هنرهای مجسمه‌سازی و معماری ساختمان‌هایش از مراکز اصلی هنر معماری در قاره ی اروپا به شمار می‌رود. این شهر بیش از چهل موزه و نگارخانه‌ی پربازدید دارد.

این جزیره از مراکز اقتصادی ایتالیا نیز محسوب می‌شود. چندین شرکت بین‌المللی کوچک و بزرگ در این منطقه فعالیت دارند. تولید محصولات پیشرفته ، تولیدات مد و فشن ، هنر و صنایع‌دستی از اشتغالات و امور اقتصادی مردم فلورانس است. این جزیره در صنعت توریست نیز بسیار فعال است و توانسته سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده‌ی داخلی و خارجی را از سراسر جهان مجذوب خود کند.این شهر در سال ۲۰۰۷ میلادی به‌عنوان بهترین شهر توریستی جهان انتخاب شد.در این نوشته با تعدادی از زیباترین و اصلی‌ترین مراکز تفریحی و گردشگری شهر زیبای فلورانس آشنا می‌شویم.

- See more at: http://7tara.com/%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3/#sthash.rH7yT0pL.dpuf
نظرات
نام:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:
کد: